Tüm Haberler

BAŞKANDAN KASABAMIZDA SERACILIK ADIMLARI ATILDI

BAŞKANDAN KASABAMIZDA SERACILIK ADIMLARI ATILDI

BASKANDAN-KASABAMIZDA-SERACILIK-ADIMLARI-ATILDI  BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ÖZCAN TURHAN, İL TARIM GIDA VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ SAYIN MEHMET TUĞRUL VE SAYIN İLÇE TARIM GIDA VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ EYÜP ADIGÜZEL İLE BİRLİKTE VERİMLİ TOPRAKLARA SAHİP KASABAMIZDA SERACILIĞIN YAPILMASI VE YAYGINLAŞTIRILMASI KONUSUNDA KARŞILIKLI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI. İLERİ Kİ GÜNLERDE PROJENİN HAYATA GEÇMESİ KONUSUNDA GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARILDI. ARTIK YAKIN ZAMANDA KASABAMIZ SERACILIK FAALİYETİNDE İDDİALI OLACAK.. KASABAMIZA HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDERİM. ÖZCAN TURHAN ÇARIKSARAYLAR BELEDİYE BAŞKANI.

[...]

Devamı»

Başkanımız Kanal 32 de

Başkanımız Kanal 32 de

[...]

Devamı»

İkinci Gölet İçin Plan Proje İhalesine Çıklıyor

İkinci Gölet İçin Plan Proje İhalesine Çıklıyor

Belediye Başkanımız Sayın Özcan TURHAN'IN ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Isparta Milletvekilimiz Sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ'İN Büyük Çabalarıyla Kasabamızda yapılması planlanan İkinci Gölet ve Sulama Sistemi Plan Proje İhalesi 22.11.2016 tarihinde yapılacaktır. 
Kasabamıza Şimdiden Hayırlı Olsun...

[...]

Devamı»

Kasabamız Yollarına Kilitli Parke döşeme işi Devam Ediyor

Kasabamız Yollarına Kilitli Parke döşeme işi Devam Ediyor

Kasabamız Suvar Mahallesinde yapılan kilitli parke taşı döşeme işini belkediye başkanımız Sayın Özcan TURHAN yerinde inceledi. 

[...]

Devamı»

KASABAMIZA HAYIRLI OLSUN

KASABAMIZA HAYIRLI OLSUN

Kasabamıza ikinci gölet yapımı için proje ihalesine çıkıldı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bilgiç’in girişimleriyle kazandırılacak göletle birlikte bölgede atıl vaziyette duran 5 bin dönümlük arazi suya kavuşmuş olacak.

2020’DE PROJE BİTMİŞ OLACAK

Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, kasabada sulanmayan ve atıl vaziyette duran, birinci sınıf tarım arazisi olarak geçen bölgeyi suya kavuşturacaklarını ifade ederek, “5 bin dönümlük bir araziden bahsediyoruz. Burada sayın vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç Beye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sadece bu konuda değil kasabamızın tüm sorunlarıyla birebir yakından ilgilenip çözüme kavuşturuyor. Şuanda ikinci barajımız proje ihalesine çıktı. Bir aksilik olmazsa 2020’de de bitmiş olacak. Bu arazimizi sulu tarıma kavuşturmuş olacağız” dedi.

ÇARIKSARAYLAR ÜZÜMÜNÜ YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ

Çarıksaraylar’ın bir dönem üzümünün meşhur olduğunu dile getiren Turhan, “Çarıksaraylar üzümü bir zamanlar en marka, en kaliteli üzümdü. Ama atalarımız öldükten sonra geriden gelenler bu işi takip etmediği için ve su ihtiyacı kendini iyiden iyiye hissettirdiğinden dolayı bağlarımız ölmüştü. İnşallah Çarıksaraylar üzümünü yeniden canlandırıp Isparta’nın markası haline getireceğiz. Ayrıca İkinci barajımızla birlikte kasabamızda istihdamı da artırmayı planlıyoruz. Bu konuda şöyle de bir öncülük yapmak istiyorum. Belediyemizin cebinden bile olsa örnek sera yapacağım” şeklinde konuştu.

SÜREYYA BEYE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ

İkinci göletle ilgili değerlendirmede bulunan Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, şunları söyledi: “Çarıksaraylar Kasabımızda sulanmayan atıl vaziyette duran ve birinci sınıf tarım arazisi olarak geçen bölgemizi suyla kavuşturuyoruz. 5 bin dönümlük bir araziden bahsediyoruz. Burada sayın vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç Beye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sadece bu konuda değil kasabamızın tüm sorunlarıyla birebir yakından ilgilenip çözüme kavuşturuyor. Şuanda ikinci barajımız proje ihalesine çıktı. Bir aksilik olmazsa 2020’de de bitmiş olacak. Bu arazimizi sulu tarıma kavuşturmuş olacağız.

ÇARIKSARAYLAR ÜZÜMÜNÜ YENİDEN CANLANDIRIP ISPARTA’NIN MARKASI HALİNE GETİRECEĞİZ

Bilmeyenler için söylüyorum Çarıksaraylar üzümü bir zamanlar en marka, en kaliteli üzümdü. Ama atalarımız öldükten sonra geriden gelenler bu işi takip etmediği için ve su ihtiyacı kendini iyiden iyiye hissettirdiğinden dolayı bağlarımız ölmüştü. İnşallah Çarıksaraylar üzümünü yeniden canlandırıp Isparta’nın markası haline getireceğiz.

HEDEFİMİZ ÇETİNCE’Yİ SOLLAMAK

Ayrıca İkinci barajımızla birlikte kasabamızda istihdamı da artırmayı planlıyoruz. Bu konuda şöyle de bir öncülük yapmak istiyorum. Belediyemizin cebinden bile olsa örnek sera yapacağım. Hedefimiz Çetince’yi sollamak. Bu konuyla ilgili şahsım olarak birebir ilgileneceğimi belirtmek isterim.  kasabamıza hayırlı olsun.”

[...]

Devamı»

Belediyemiz Bayramlaşma Töreni

Belediyemiz  Bayramlaşma Töreni

Çarıksaraylar Belediye Başkanımız Özcan Turhan, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Belediye Personellerimiz ile birlikte Belediye Düğün Salonunda bayramlaşma merasiminde Kasaba Halkı ile bir araya geldi.

Bayramlaşma vesilesi ile bir araya gelen kasaba halkı renkli ve mutlu anların yaşanmasına sebep oldu.

Çocukların bayramlaşma merasimine ilgi göstermesi ise başka bir mutluluktu.

Belediye Başkanımızın; ziyarete gelen çocuklara hediyeler vererek onlarla birebir ilgilenmesi çocukları çok mutlu etti. Kasaba halkımızın ilgisinden dolayı Teşekkür eder ve Nice Mutlu Bayramlarda hep birlikte olmak dileğiyle Bayramızınızı Kutlarız.

Çarıksaraylar Belediye Başkanı 
Özcan TURHAN

 

 

[...]

Devamı»

Bayram Mesajı

Bayram Mesajı

Başkan Özcan Turhan, yayınladığı mesajında, İslam âlemi, Türk milleti ve hemşerilerinin bayramlarını tebrik ettiğini belirtti.

Toplumsal yaşamın önemli günlerinden olan bir bayramı daha, huzur ve güven içerisinde karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Turhan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurban Bayramı'nın; Türk milleti, İslam dünyası ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu kutlu günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar; sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da, sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız.

Dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştıran, ortak duygularda buluşturan bayramlar, huzur ve coşku kaynağıdır. Huzur ve barışın egemen olduğu, adalet ve hukukun gözetildiği, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların, insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkanlar getirmesini diliyorum.

Bayramlar, yalnızlaşan modern insanlara, kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar. Topluma sevgiyi ve dostluğu paylaşma imkânı sunar. Bayramlar, milli ve dini hislerimizi artıran, akrabalık bağlarını kuvvetlerinden, toplumsal hayatı canlandıran özel günlerdir. Kardeşlik ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, Kurban Bayramının, milletimize huzur, mutluluk getirmesi temennisi ile tüm Çarıksaraylı hemşerilerimin, bayramlarını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum".

[...]

Devamı»

GEYAŞA BİR DE ÖNEMLİ GELİŞME

GEYAŞA BİR DE ÖNEMLİ GELİŞME

GEYAŞA BİR birliği üyesi olan Belediye Başkanlarımız ve üyeleri Birlik Başkanımız Özcan Turhan ın girşimleri ile Ispartada düzenlenen Çevre ve atık yönetimi konulu sempozyumda Çevre ve şehircilik Bakanlığından gelen yetkililerle çevre ve şehircilik il müdürlüğünde bir araya geldiler. Geyaşa birlik Başkanı ve Belediye Başkanımız Özcan Turhan ve birlik üyesi Belediye Başkanlarımız bölgemize hizmet verecek katı atık bertaraf tesisinin çevreye etkileri ve detayları hakkında görüşmelerde bulundular. 
Ispartada kurulmuş olan ve işletilen tesisleri yerinde inceleyen ve bilgi alan birlik üyeleri yapılması planlanan büyük yatırımın en doğru ve verimli bir şekilde hayata geçmesi için çaba sarfediyorlar.
Bu büyük projenin hayata geçirilmesinde çabaları olan geçmiş dönem birlik başkanlarına, projenin bir an önce hayata geçmesi ve hız kazanması için doğru proje seçiminde çalışamalarda bulunan Birlik Başkanımız Özcan TURHAN' a ve birlik üyesi Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

[...]

Devamı»

Futbol sahasında önemli gelişme

Futbol sahasında önemli gelişme

Futbol-sahasinda-onemli-gelisme

[...]

Devamı»

Hizmet Yağacak

Hizmet Yağacak

Hizmet-Yagacak

[...]

Devamı»

Çay Islah Projesi

Çay Islah Projesi

buda-deneme

[...]

Devamı»

Çevre Temizlik Ekipmanları

Çevre Temizlik Ekipmanları

deneme-denememe-

[...]

Devamı»

Sosyal Faliyetler

Sosyal Faliyetler

Test-haber deneme 

[...]

Devamı»